YOKOHAMA globális zászlóshajó ADVAN márkájú gumiabroncsain futó autók a SUPER GT 2. fordulóján a GT300 osztályban a második helyen végeztek.

YOKOHAMA örömmel jelenti be, hogy az ADVAN márka globális zászlóshajó gumiabroncsaival felszerelt autók az első és a második helyen végeztek a GT300 osztályban a 2024-es AUTOBACS SUPER GT Series, Japán legjobb túraautó versenysorozatának második fordulójában. A 2. fordulóra május 3-án és 4-én került sor a Shizuoka prefektúrában található Fuji Speedway pályán. A YOKOHAMA célja, hogy visszaszerezze a GT300-as osztály bajnoki címét a SUPER GT sorozatban az ADVAN CHALLENGE keretében, amely az ADVAN gumiabroncsok értékesítésének maximalizálására törekszik. Ez egy nagyszerű győzelem volt a cél eléréséhez vezető úton.

Ez a verseny volt az első az újonnan bevezetett időmérős versenyek közül. A háromórás verseny győztese a JLOC JLOC Lamborghini GT3-asa lett, amelynek versenyzői Takashi Kogure és Yuya Motojima voltak. Miután a kvalifikáción megszerezték a pole pozíciót, ami mindkét pilóta számára első volt ebben az osztályban, a végső futam rajtjától kezdve gyakorlatilag soha nem adták fel ezt az első helyet, és egy nagyszerű pole-győzelmet értek el. Motojima, aki a versenyen dupla stintet vezetett, a rajtnál fogva magas tempót tartott, és helyet szorított maga és a rivális autók közé. Az első boxkiállásnál nem történt pilótacsere, és Motojima maradt az első helyen, mielőtt 68 kör megtétele után, körülbelül egy órával a vége előtt átadta a helyét Kogure-nak. Kogure továbbra is tökéletesen vezetett, és minden riválisát sakkban tartotta, mielőtt megszerezte a kockás zászlót. Emellett a második helyet a KONDO RACING REALIZE NISSAN MECHANIC CHALLENGE GT-R-je szerezte meg, Daiki Sasaki és Joao Paulo de Oliveira vezetésével, így a YOKOHAMA Tyres gumikkal szerelt autók kettős célba érést értek el.

A YOKOHAMA új hároméves (2024-2026) középtávú menedzsmenttervének, a Yokohama Transformation 2026 (YX2026) fogyasztói gumiabroncs-stratégiájának célja a magas hozzáadott értékű gumiabroncsok értékesítési arányainak maximalizálása a YOKOHAMA globális zászlóshajó ADVAN márka, a GEOLANDAR márka SUV és pick-up teherautókra szánt gumiabroncsai, a téli gumiabroncsok, valamint a 18 hüvelykes és nagyobb méretű gumiabroncsok értékesítésének bővítésével. A YOKOHAMA az ADVAN és GEOLANDAR márkák további megerősítésére irányuló erőfeszítései szempontjából kulcsfontosságúnak tartja a motorsportban való részvételt. A YOKOHAMA ezért ismét részt vesz a motorsport-rendezvények széles skáláján szerte a világon, a csúcskategóriás rendezvényektől kezdve az alulról szerveződő eseményekig.

JLOC Lamborghini GT3, a GT300 osztály győztese

REALIZE NISSAN MECHANIC CHALLENGE GT-R, második hely a GT300 osztályban

A győztesek: Yuya Motojima (jobbra középen) és Takashi Kogure (jobb szélén), a második helyezettek: Joao Paulo de Oliveira (balra középen) és Daiki Sasaki (bal szélén).