YOKOHAMA ADVAN-nal szerelt autó végzett 1. helyen a 2024-es Nürburgring Langstrecken Serie 4. fordulójában

YOKOHAMA örömmel jelenti be, hogy a 2024-es Nürburgring Langstrecken Serie (NLS) augusztus 3-án Németországban megrendezett 4. fordulójának összesített győztese egy, az ADVAN globális zászlóshajó márka gumiabroncsain futó autó lett. Az ADVAN CHALLENGE részeként, amely az ADVAN abroncsok értékesítésének maximalizálására törekszik, a YOKOHAMA célja a sorozat megnyerése, amely a világ egyik legkeményebb abroncsversenye, és ez a győzelem tovább erősíti az ADVAN márkájú abroncsokról és azok kiváló teljesítményéről kialakult benyomást.

A győztes autó a #9 Mercedes-AMG GT3 volt, amelyet a Team ADVAN x HRT nevezett a legmagasabb SP9 Pro osztályba, és amelyet Salman Owega, David Schumacher és Hubert Haupt vezetett. Miután a kvalifikáción a harmadik helyen végeztek, a futamot közel két órára félbeszakították egy eső okozta baleset miatt a rajtnál. A folytatás után a #9-es Mercedes-AMG GT3-as indult az élen. Ezt követően büntetést kaptak és visszaestek, de 10 kör megtétele után ismét az élen álltak és mintegy három és fél perccel a második helyezett autó előtt vették át a kockás zászlót. A Team ADVAN x HRT #6-os Mercedes-AMG GT3-asa, amely szintén az SP9 Pro osztályban indult, a kvalifikáción a második helyet szerezte meg, de a kvalifikáción történt baleset miatt kiesett a döntő futamból.

Ebben a szezonban a YOKOHAMA partnerségi megállapodást kötött a Haupt Racing Team-mel, a Mercedes-AMG ügyfélversenyző csapatával, és a harmadik NLS-futam óta a csapat két Mercedes-AMG GT3-as autójára száraz körülmények között ADVAN A005, nedves körülmények között pedig ADVAN A006 abroncsokat szállít.

Az NLS egy hosszú távú versenysorozat, amelyet a Nürburgring versenypályán rendeznek, amelyet széles körben a világ legnehezebb pályájának tartanak. Idén hat NLS-futamot rendeznek novemberig. A tavalyi NLS-en egy YOKOHAMA gumiabroncsokkal futó autó nyerte az NLS Speed Trophy-t és a NIMEX Team Trophy-t az NLS legmagasabb, SP9 Pro osztályában.

YOKOHAMA hároméves (2024-2026) középtávú menedzsmenttervében, a Yokohama Transformation 2026-ban (YX2026) szereplő fogyasztói gumiabroncs-stratégia célja a magas hozzáadott értékű gumiabroncsok értékesítési arányainak maximalizálása a YOKOHAMA globális zászlóshajó ADVAN márka, a GEOLANDAR márka SUV és pick-up teherautókra szánt gumiabroncsai, a téli gumiabroncsok, valamint a 18 hüvelykes és nagyobb méretű gumiabroncsok értékesítésének bővítésével. A YOKOHAMA az ADVAN és GEOLANDAR márkák további megerősítésére irányuló erőfeszítései szempontjából kulcsfontosságúnak tartja a motorsportban való részvételt. A YOKOHAMA ezért ismét részt vesz a motorsport-rendezvények széles skáláján szerte a világon, a csúcskategóriás rendezvényektől kezdve az alulról szerveződő eseményekig.

Team ADVAN×HRT nyertes #9 Mercedes-AMG GT3-ja

Összesített győztesek: Salman Owega (közép bal), David Schumacher (közép jobb) and Hubert Haupt (középső)